Vítejte v Džungli

Beton je kompozitní stavební materiál sestávající z plniva (kamenivo, písek) a pojiva (např. cement). Po zatuhnutí pojiva vznikne pevný, umělý slepenec. V tomto smyslu můžeme počátky kompozitních cementových materiálů datovat už od starověkého Říma. Dnešní doba je tedy pro beton význačná spíše mírou využití než technologickými objevy. Je tu však jeden nečekaný aspekt, využívaný od minulého století v architektuře. Oku lahodící kombinace surového materiálu s přesností a dokonalostí strojově vyrobeného bytového vybavení a doplňků. Do vzhledu betonu se propisuje míchání pojiv a příměsí tím, že vytváří abstraktní a přitom přirozenou kresbu i strukturu. Na první poslech to nemusí být k uvěření, ale ve srovnání s například jednobarevnou výmalbou působí mnohem přírodnějším dojmem. Podle mých osobních reakcí i reakcí klientů mohu potvrdit, že na pohledový beton si zvykáme jako na chuť oliv nebo vážnou hudbu. Nějakou dobu nepochopitelný, ale jak mu podlehneme, není cesty zpět.

Čisté betonové materiály DEKORATIV

Žádný z význačnějších dodavatelů dekorativních materiálů a stěrek si dnes nedovolí ve svém sortimentu opomenout produktovou řadu pohledových betonů. Je tedy z čeho vybírat. Od nejrůznějších strakatých šedých stěrek, až po velmi kvalitní materiály s jedinečnou kresbou a strukturou. Níže pár příkladů z naší nabídky čistých materiálů.

Přijďte si vybrat ideální stěrku pro Vás podle skutečných vzorových desek přímo do naší dílny.

Patinované (tmavené nebo barvené) betony

Patinování betonu má jeden primární účel - zdůraznění struktury. K patinování používáme tzv. velatury. Velatura se po nanesení usadí v hrubých částech a prohlubních strukturované stěrky a vytvoří kontrast.

Příklady interiérových řešení

Několik příkladů použití výše uváděných šedých stěrek a betonů v moderně laděných interiérech.